Nici specjalistyczne

Jesteśmy dumni z naszych Nici Specjalistycznych, które znajdują zastosowanie w wąskich dziedzinach przemysłu, a mianowicie:

Delta
Delta

Delta, nić rdzeniowa (poliester z oplotem bawełnianym), która posiada remisję zgodną z Normą Obronną NO-84-A203 w całym zakresie długości fali (od 400 nm do 1100 nm). Jest ona niewidoczna w podczerwieni, znajduje zastosowanie w produkowaniu wyposażenia dla wojska (umundurowanie, mundury polowe, buty, plecaki, namioty, pasy itp.)

Thor
Thor

Thor, nić poliestrowa, klejona, zawierająca w swojej budowie rdzeń z metalu nierdzewnego, co powoduje rozpraszanie ładunku elektrycznego na szytym ubraniu, powstającego np. na skutek tarcia jednej
warstwy materiału o drugą. Nici Thor zapobiegają gromadzeniu się ładunków elektrycznych na powierzchni odzieży, mebli, butów, znajdują zastosowanie w szyciu odzieży ochronnej, dla straży pożarnej, policji, wojska, pracowników energetyki, stacji benzynowych oraz przemysłu ciężkiego.

NICI HYDROFOBOWE

Nici ze specjalnym wykończeniem wodoodpornym. Posiadają właściwości, które sprawiają, iż szew jest odporny na wchłanianie wody. Nici wykonywane są na indywidualne zamówienie

NICI KLEJONE BD

Nici z konstrukcją włókien o podwyższonej wytrzymałości, wzmocnioną dodatkowo apreturą klejową, co zapobiega rozkręcaniu i zrywaniu nici. Nici wykonywane są na indywidualne zamówienie, zarówno jako 100% poliester ciągły MARS BD, jak i 100% poliamid ciągły GABOR BD w wybranych numeracjach.