Nici przemysłowe

Do przemysłowych nici szwalniczych, produkowanych przez naszą fabrykę należą:

Nici przemysłowe

Arena

Arena, nić z poliestru ciętego, główne zastosowanie w przemyśle odzieżowym (produkcja płaszczy, kurtek, odzieży roboczej, jeansu, bielizny osobistej, pościelowej, zasłon, firan). Doskonała do pikowania, na overlock i dziurkarki.

Nici przemysłowe

Ares

Ares, nić poliamidowa, przeznaczona głównie do produkcji obuwia, galanterii skórzanej oraz przeszyć w wyrobach ze skór i materiałów skóropodobnych. Stosuje się ją do tapicerki meblowej i samochodowej, jak również przy szyciu ciężkich wyrobów technicznych oraz szwów dekoracyjnych i ozdobnych

Nici przemysłowe

Arras

Arras, nić wykonana z jedwabiu poliestrowego ciągłego, przeznaczona do haftu maszynowego (haftowanie emblematów, aplikacji) oraz do ozdobnego obszywania brzegów.

Nici przemysłowe

Atena

Atena, nić wykonana z poliestru teksturowanego, charakteryzująca się dużym wydłużeniem i wysoką elastycznością. Główne zastosowanie to produkcja odzieży sportowej, termoaktywnej, bielizny osobistej, strojów kąpielowych, wysokoelastycznych dzianin.

Nici przemysłowe

Delta

Delta, nić rdzeniowa (poliester z oplotem bawełnianym), która posiada remisję zgodną z Normą Obronną NO-84-A203 w całym zakresie długości fali (od 400 nm do 1100 nm). Jest ona niewidoczna w podczerwieni, znajduje zastosowanie w produkowaniu wyposażenia dla wojska (umundurowanie, mundury polowe, buty, plecaki, namioty, pasy itp.)

Nici przemysłowe

Ester

Ester, nić rdzeniowa (rdzeń z poliestru ciągłego otoczony włóknem z poliestru ciętego). Nici te doskonale sprawdzają się przy szyciu ciężkich wyrobów technicznych oraz zapewniają nienaganną jakość szwów dekoracyjnych i ozdobnych.

Nici przemysłowe

Gabor

Gabor, nić poliamidowa, przeznaczona do szycia obuwia, galanterii skórzanej oraz przeszyć w wyrobach ze skór i materiałów skóropodobnych. Stosuje się ją do tapicerki meblowej i samochodowej, do szycia ciężkich wyrobów technicznych oraz do szwów dekoracyjnych i ozdobnych.

Nici przemysłowe

Gracja

Gracja, nić wiskozowa, przeznaczona do haftowania maszynowego i metrażowego (gipiury), aplikacji, logotypów, herbów, do ozdobnego obszywania brzegów. Ze względu na swój skład surowcowy, posiada właściwości antyalergiczne.

Nici przemysłowe

Mars

Mars, nić poliestrowa z włókien ciągłych, przeznaczona do szycia obuwia, galanterii skórzanej oraz przeszyć w wyrobach ze skór i materiałów skóropodobnych. Główne zastosowanie znajduje w branży meblowej i samochodowej (tapicerka) oraz przy szyciu ciężkich wyrobów technicznych, szwach dekoracyjnych i ozdobnych.

Nici przemysłowe

Polico

Polico, nić rdzeniowa (poliester w oplocie bawełnianym), stosowana wszędzie tam, gdzie szwy muszą spełniać najwyższe normy wytrzymałościowe i estetyczne (odzież robocza, lżejsze wyroby skórzane, tapicerka meblowa).

Nici przemysłowe

Thor

Thor, nić poliestrowa, klejona, zawierająca w swojej budowie rdzeń z metalu nierdzewnego, co powoduje rozpraszanie ładunku elektrycznego na szytym ubraniu, powstającego np. na skutek tarcia jednej warstwy materiału o drugą. Nici Thor zapobiegają gromadzeniu się ładunków elektrycznych na powierzchni odzieży, mebli, butów, znajdują zastosowanie w szyciu odzieży ochronnej, dla straży pożarnej, policji, wojska, pracowników energetyki, stacji benzynowych oraz przemysłu ciężkiego.